Tipy na výlet

Palma de Malorka

Hlavní město ostrova Palma de Malorka je uváděno jako město plné kontrastů. Střídají se v něm krásné starobylé památky a nová zástavba, která mnohdy působí poměrně neorganicky. Jinak je také každá ulice lemována všudypřítomnými palmami. Jednou z nejznámějších památek v hlavním městě Malorky je Gothic Cathedral. Tato významná budova se stavěla celkem neuvěřitelných 300 let, přičemž stavba započala již ve 13. století. Stará čtvrť se vyznačuje zejména dlážděnými ulicemi a mnoha obchůdky se suvenýry. V hlavním městě se také konají pravidelné trhy, na které je ale třeba přijít před jedenáctou hodinou, jelikož poté už se na nich nachází tolik lidí, že se ve vřavě jen těžko vyznáte. Velmi příjemné místo k obědu nabízí Calle Apuntadores. jde o ulici, jež je doslova vyhlášena svými skvělými restauracemi a bary. Palma de Malorka- to je také monumentální hrad Bellver, který byl postaven západním směrem od centra hlavního města. Vybudován byl již roku 1229 na příkaz krále Jauma I., který v něm měl své panovnické sídlo. V hradu pobýval dokonce i Charles I. a anglická královna Elisabeth II. či španělský král Juan Carlos. V současnosti zde lze obdivovat kolekci klasicistních soch.

Jeskyně De Campanet

Svou rozlohou velmi malé, nicméně jedny z nejkrásnějších na Malorce jsou jeskyně De Campanet. Leží přibližně nějakých 40 kilometrů od hlavního města Malorky a 3 kilometry od města Campanet. K objevení jeskynního komplexu došlo v roce 1945, a to díky náhodě, jelikož zde byly hledány podzemní zdroje vody. Vstup dovnitř do jeskyní je poměrně drahý a českého překladu se tady také turisté nedočkají, nicméně nádherná krasová výzdoba jeskyní jistě stojí zato. Návštěvu jeskyní lze sloučit s výletem do přilehlého městečka Campanet, které nabízí malebný kostel svatého Michala, který si zachoval svou tvář i během arabské okupace ostrova.

Puerto D'Alcúdia

Přístav Puerto D'Alcúdia je velmi oblíbený hlavně díky tomu, že se u něj nachází zhruba 10 kilometrů dlouhá písečná pláž. Tu lemuje velká spousta restaurací a kaváren. Přístav leží pouhé dva kilometry od městečka Alcúdia a často se v něm zastavují luxusní jachty. Puerto D'Alcúdia je pravděpodobně nejnavštěvovanějším místem v celém Alcúdijském zálivu hlavně díky širokým možnostem provozování různých vodních sportů. Nabízí také rybaření a potápění. Nedaleko celého zálivu leží i bažinatá oblast, ve které se vyskytují ryby, obojživelníci a také různé druhy ptáků.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist