Počasí na ostrově Malorka

Právě počasí je jednou ze záruk krásné dovolené v teple. Malorka nabízí počasí teplé, ale nikoli horké. Maximální letní teploty podobné Egyptu se tady určitě turisté nedočkají. Malorka bývá také někdy označována přídomkem La Luminosa, což znamená v překladu do češtiny slovo osvícený. Skutečně tady plných 300 dnů v průběhu roku svítí sluníčko. Počasí na Malorce se také odvíjí od toho, kam se turisté vydají. V přímořských letoviscích se teploty v průběhu léta pohybují kolem 30 stupňů Celsia, nicméně pokud se vydáte třeba do hor, tak se setkáte s teplotami výrazně nižšími. Malorkou se také ještě prohání všudypřítomný vánek, který je schopen příjemně osvěžit. Co se týká samotného zařazení Malorky do podnebných pásů, tak se tento ostrov řadí stejně jako i ostatní Baleárské ostrovy ve Středozemním moři do oblasti středomořského klimatu. Typické jsou pro Malorku poměrně suchá teplá léta a mírné zimní období. Velmi dobrou příležitost k poznání nabízí Malorka již na jaře.

Ideálním se pro návštěvu tohoto ostrova jeví období měsíců května a června. V tomto období se teploty pohybují v rozmezí zhruba od 18 do 22 stupňů Celsia a za měsíc průměrně prší tak maximálně 3 dny. Příroda v tomto období kvete a moře už bývá v červnu takém poměrně teplé. Ceny v předsezónním období jsou také na nízké úrovni, takže turisté mohou i poměrně ušetřit.

V období letní sezony, tedy v červenci a srpnu se již teploty šplhají k 30 stupňům Celsia, přičemž průměrná teplota, do které jsou započítávány i noční teploty, se pohybuje kolem příjemných 24 stupňů Celsia. Po oba dva měsíce se turisté prakticky nemusejí obávat žádných srážek, jelikož v červenci ani srpnu na Malorce neprší. Pokud se stane výjimka, tak se zpravidla jedná o krátkou přeháňku, která přejde za několik minut a sluníčko zemi opět vysuší.

Krásným obdobím na Malorce je také podzim. Ten bývá ještě poměrně teplý a teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia. V noci ještě také převládají relativně vysoké teploty, pouze den už se krátí. Mořská voda je v podzimním období taktéž poměrně teplá, což umožňuje velmi příjemné koupání. Zima na Malorce je poměrně mírná, přičemž teploty se nejčastěji pohybují kolem příjemných 10 stupňů Celsia. To umožňuje příjemné vycházky a objevování starobylých zákoutí ostrova. Koupat se v zimě nedá. Co do srážek, tak ty jsou četnější. Jde ale pouze o déšť. Sníh a mráz na Malorce neznají. Podívejte se na aktuální počasí ve Španělsku.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist