Doprava po ostrově Malorka

Malorku lze procestovat hned několika možnými způsoby. Asi nejpohodlnější a také z pohledu možností nejlepší způsob představuje cestování autem. Na Malorce se nachází velká spousta půjčoven vozů, takže není problém si vybrat z nabídky mnoha modelů. Nejznámější tamní značky jako jsou například Betacar či Avis je možno si vypůjčit již na letišti, nicméně tady je pronájem automobilu dražší než ve vnitrozemí. I tak ale za vypůjčený vůz zaplatíte méně než na kontinentální španělské půdě. Co se týká pravidel, za kterých si lze auta půjčit, tak na prvním místě je třeba říct, že minimální doba, na kterou si lze auto půjčit, představuje jeden den. V ceně je zahrnuto havarijní pojištění, neomezený počet kilometrů dle možností nákupu benzínu, DPH a také samozřejmě půjčovné. Je možné si také mimo samotných automobilů půjčit také vybavení vozu jako jsou třeba střešní nosiče, dětské sedačky a další. Vůz se půjčuje tak, že ho zaměstnanec půjčovny přistaví přímo před apartmán anebo hotel a klient jej potom na stejném místě zanechá, přičemž klíče uloží na recepci hotelu. Za pronájem vozu se platí předem a je třeba k jeho půjčení mít řidičský průkaz alespoň 3 roky. Minimální věk k půjčení vozu na Malorce je stanoven na 21 let. Maximální povolená rychlost na Malorce je stejná jako v České republice, tedy 90 kilometrů za hodinu. V obcích se jezdí 50 kilometrů za hodinu. Zvláštností na Malorce je ta nemilá skutečnost, že když člověk špatně zaparkuje, tak mu vůz ihned odtáhnou!

Doprava autobusem je na Malorce sice možná, nicméně nikoliv příliš výhodná. Autobusy spojují hlavní město Palma de Malorka a další destinace, ale jezdí pouze několikrát denně. Jízdní řády autobusů najdou turisté jak na samotných zastávkách, tak i v denním tisku a v neposlední řadě také na recepcích jednotlivých hotelů. Ideální volbou je využití organizovaného výletu autobusem v rámci pobytu u některé z cestovních kanceláří.

Využít lze také dopravu pomocí taxíků. Ta je pochopitelně poměrně nákladná, nicméně pohodlná. Na Malorce jezdí dva typy taxislužeb. Ta první je klasická, když si klient objedná taxi přímo na ulici a ta druhé se jmenuje radio - taxi a lze ji využít prakticky 24 hodin denně. Taxametr používají taxikáři pouze v hlavním městě, mimo něj mají speciálně stanovené sazby. Rozhodně se není třeba bát, že by chtěli turisty ošidit! Cestovat se dá také pomocí trajektu, ovšem pouze mezi jednotlivými ostrovy. Železnice na Malorce neexistuje.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist