El Arenal

Pravděpodobně nejznámější a velmi často navštěvované letovisko na Malorce je El Arenal. Bylo postaveno na západní straně zálivu, ve kterém leží i hlavní město ostrova Palma de Malorka. Vzdálenost El Arenalu od něj činí přibližně nějakých 14 kilometrů. Mnozí lidé a zejména turisté ze Spolkové republiky Německo často tvrdí, že se jedná o naprosto nejkrásnější letovisko na celém území Malorky. Letovisko disponuje velmi širokou pláží, od níž se pomalu zvedá úbočí kopce. Prostor celého El Arenalu není nikterak velký, nicméně i tak nabízí velké množství různých obchůdků, restaurací a dalších podniků.

El Arenal je také označován jako místo nepřetržité zábavy. Pokud chtějí do tohoto letoviska zavítat lidé s malými dětmi, tak by si měli rozhodně vybrat hotel na periferii El Arenalu někde na konci ve vnitrozemí, jelikož centrum letoviska velmi rušné a diskotéky mají otevřeno až do ranních hodin. O zábavě se to samé dá říct prakticky i ve dne. El Arenal již dávno není pouhou rybářskou vesničkou, ale stal se pulsujícím centrem zábavy. Zejména rodiny se mohou vydat například do slavného zdejšího parku Aqualand, který je vybaven mnoha různými tobogány a skluzavkami. V neposlední řadě mohou návštěvníci využít také různých vířivek a speciálních masážních bazénů. Určitě by návštěvníci neměli zapomenout třeba na bazén s vlnami anebo na dětský koutek se skluzavkami a velkým drakem. Asi největší atrakcí tohoto parku je ta zvaná Harakiri. Jde o dvě velké skluzavky, které končí místo ve vodě na trávníku. Užít si lze i Kamikaze, které slibuje volný pád. Není problém si tady zajít také do restaurací nebo obchůdků se suvenýry, které jsou přímo v areálu parku. Známým se stalo také minigolfové hřiště, které je typické tím, že se kolem něj nacházejí makety dinosaurů.

El Arenal nabízí mimo jiné také možnosti romantických procházek třeba do vnitrozemí, kde se přímořská krajina mění v zelený ráj, což obstarávají všudypřítomné pinie. Vydat se dá ale také na příjemnou procházku do přístavu, který ještě pamatuje časy, kdy bylo toto letovisko pouhou rybářskou vesničkou. El Arenal také disponuje několika zastávkami turistického vláčku, takže se odtud dá bez problémů přesunout například do některého ze sousedních letovisek anebo do hlavního města Palma de Malorka, která nabízí nekonečné možnosti nakupování a zábavy.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist