Can Pastilla

Can Pastilla je pravděpodobně jedno z nejrušnějších letovisek na Malorce. Leží v jižní části Palmského zálivu. Stejně jako několik dalších letovisek na Malorce byla Can Pastilla také malou rybářskou vesničkou a spolu s dalšími menšími obcemi El Arenal a Las Maravillas tvořily základ ubytování na celém ostrově. Postupem času ovšem došlo ke zvětšení všech obcí a následnému propojení. V současnosti všechna střediska nabízejí ubytování pro přibližně 50 000 návštěvníků.

Je to právě středisko Can Pastilla, které je v podstatě na začátku 8 kilometrů dlouhé krásné písečné pláže. Stejně tak dlouhá je i promenáda, která celou pláž věrně kopíruje. Z tohoto letoviska se turisté bez problémů dostanou jako do okolních turistických center, tak i do hlavního města Malorky. Zatímco třeba do El Arenalu lze dojít bez problémů po pláži anebo po promenádě, na výlet do Palma de Malorky je nutné využít autobusových linek. Ty nicméně jezdí každých 15 minut, takže není problém. Pokud budou chtít turisté prozkoumat vnitrozemí, tak je ideální zapůjčit si ve zdejší půjčovně některý z automobilů. Can Pastilla nabízí krásné písečné pobřeží, na kterých lze jak lenošit pod slunečníky, tak také pěstovat několik vodních sportů. Projet se tady lze například na vodních lyžích anebo v motorových člunech. Z dalších aktivit jmenujme kite surfing.

V Can Postille si také užijí fanoušci letadel. Každou minutu lze totiž spatřit letadla, která přistávají anebo startují z místního letiště. Popravdě řečeno ale letiště není Can Pastille až tak blízko, takže na klidu to turistům nijak neubere a dovolená nebude ničím narušena.

V okolí letoviska mohou turisté navštívit také několik zajímavých historických památek. Tou první je třeba katedrále Sa Seu, která se nachází na území hlavního města. Lákavé je už jen to, že katedrála byla dokončena dle plánů slavného architekta Antoniho Gaudího. Podívat se mohou návštěvníci Can Pastilla také do komplexu Akvária Palma. To je složeno z celkového počtu 55 akvárií, ve kterém žije více než 8000 zástupců mořské fauny u flóry. Ta pochází jak ze Středozemního moře, tak i z Tichého oceánu, anebo oceánů dalších. Z dalších možností zábavy nedaleko letoviska Can Pastilla nesmíme zapomenout na Marineland anebo Western Park.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist